איך לנקות ספות באופן מקצועי? דגשים חשובים

איך לנקות ספות באופן מקצועי? דגשים חשובים

לספות יש השפעה עצומה על המראה של החלל שבו הן ממוקמות. ספה עם כתמים או כזו שכבר רואים עליה את השנים בגלל הצטברות לכלוכים שונים משדרת הזנחה, ולכן חשוב לטפל בה באופן מקצועי. ניקוי ספות הכרחי גם מטעמי בריאות, ובפרט חשוב להקפיד על הדגשים הבאים כשמחזיקים לספה את המראה המרשים שאפיין אותה בעבר.

התאמה מדויקת של שיטת הניקוי לסוג הריפוד

ניקוי ספות באופן מקצועי אפשרי בדרכים שונות. בפרט ישנה הבחנה בין ניקוי יבש לניקוי רטוב. השיטה הראשונה דומה במהותה לניקוי יבש של בגדים, והיא מתאימה לספות עדינות ורגישות – למשל ספות מעצבים או ספות מעור של בעלי חיים שהוא חומר חי ונושם. בשיטה השנייה מוזרקים אל תוך הריפוד חומרי ניקוי ביחד עם מים, ומיד מתבצעת יניקה – פעולה זו שואבת מתוך הספה את כל הלכלוכים משום שהמים וחומרי הניקוי סופחים אותם אליהם. מנקי ספות מקצועיים ומנוסים אמונים על התאמה מדויקת של שיטת הפעולה, וכן חומרי הניקוי הספציפיים, לסוג הספה ולמצבה.

חומרי ניקוי ידידותיים – גם לסביבה וגם לאדם

עוד דגש שחשוב להקפיד עליו כשמבצעים ניקוי ספות באופן מקצועי הוא חומרי הניקוי. ראשית, ישנו איסור חמור להשתמש בחומרים שלא קיבלו את האישור של המשרד להגנת הסביבה. חומרים שמכילים כימיקלים אסורים מזיקים לא רק לכדור הארץ, אלא גם לכל מי שנמצא בסביבה, ומאחר שכולנו מודעים לפגיעה האפשרית – בדרכי הנשימה, במערכת העצבים ועוד – חובה לעבוד אך ורק עם חברת ניקוי ספות ותיקה ומקצועית.

עוד כדאי לדעת בהקשר זה שכיום ישנם אף חומרי ניקוי אקולוגיים, כלומר כאלה שהם ידידותיים במיוחד לסביבה ולבני אדם, וזאת מבלי לפגוע באפקטיביות שלהם.

התדירות שבה מומלץ לנקות ספות באופן מקצועי

דגש שלישי הוא התדירות: לנקות ספות באופן מקצועי זאת פעולה שכדאי לבצע לפחות פעם בשנה, ובמקומות מועדים לפורענות – למשל בית שיש בו חיות מחמד או פעוטות – אפילו פעמיים בשנה. הקפדה על תדירות נאותה, ובאופן כללי שמירה על הספות, לרבות ניקוי באמצעים ביתיים של כתם מיד לאחר שהוא נוצר, יאריכו מאוד את תוחלת החיים של הספות וכמו כן יבטיחו בריאות מיטבית.

אין תגובות