טיפול בפיברומיאלגיה באופן קונבנציונלי וטבעי

טיפול בפיברומיאלגיה באופן קונבנציונלי וטבעי

מהי פיברומיאלגיה ומה מציעה הרפואה הקונבנציונלית והטבעית לשם טיפול בפיברומיאלגיה? כל התשובות נמצאות בהמשך מאמר זה.

מהי פיברומיאלגיה?

פיברומיאלגיה היא תסמונת, המתבטאת במגוון רחב של תסמינים. לדוגמה: בעיות שינה, עייפות כרונית, כאבים כרוניים ובלתי מוסברים, בעיות בריכוז ובזיכרון, תסמונת המעי הרגיז ועוד. היות שישנם תסמינים רבים, שיכולים גם להצביע על מחלות שונות ותסמונות אחרות, ישנו קושי רב באבחון התסמונת. היות שכך, הסובלים מפיברומיאלגיה עלולים לסבול מהתסמונת במשך תקופה ארוכה מאוד בלי שיהיה שם למה שהם חווים.

הגורמים לפיברומיאלגיה

אמנם מדובר על תסמונת נפוצה למדי, אבל היא גם מאוד מורכבת ולכן יש לגביה יותר שאלות מאשר תשובות. גם מבחינת הגורמים לתסמונת, אין תשובה חד משמעית והנושא עוד נחקר וסביר להניח, שימשיך להיחקר עוד זמן רב. יחד עם זאת, ישנה תמימות דעים מסוימת לכך, שהתסמונת מתפרצת בעיקר בעקבות לחץ ומתח נפשי ופיזי קשה. כלומר, כאשר יש גורם לחץ משמעותי, או כאשר הגוף עובר מחלה קשה, זיהום וכדומה.

טיפול בפיברומיאלגיה ברפואה הקונבנציונלית

היות שהתסמונת עדיין נחקרת ואיננה מספיק ברורה, הרפואה הקונבנציונלית לא מציעה תרופות כנגד פיברומיאלגיה, אלא פתרונות לתסמינים שלה. לדוגמה, אם הסובל מפיברומיאלגיה סובל מכאבים ונדודי שינה, הוא יקבל מרופאיו משככי כאבים חזקים וכדורי שינה. כך גם לגבי התסמינים האחרים. אבל פתרון כולל ,המציע טיפול בפיברומיאלגיה כתסמונת בפני עצמה, עדיין אין.

טיפול בפיברומיאלגיה הרפואה האלטרנטיבית

כפי שנכתב לעיל, הפיברומיאלגיה היא תסמונת, המבטאת בעיקר מצב רגשי קשה. לכן חשוב מאוד לספק פתרונות רגשיים שונים לסובלים מהתסמונת כדוגמת טיפולים במגע וכדומה. כמו כן, חשוב גם לטפל בתזונה ואת זאת ניתן לעשות באמצעות צמחי מרפא, תוספי תזונה, חליטות טבעיות שונות, התאמת פעילות גופנית ועוד.

משמעות הטיפול ההוליסטי

טיפול בפיברומיאלגיה הוא יעיל בעיקר כאשר הוא טיפול הוליסטי, שמשמעותו היא – שלם. כלומר, הטיפול משלב בין הגוף לבין הנפש וכאשר מדובר על פיברומיאלגיה, בשל היותה תסמונת שמביאה לידי ביטוי את המצב הנפשי והרגשי באמצעות תסמינים גופניים, הרי שזהו הטיפול המומלץ ביותר.

אין תגובות