תושב חוזר מרילוקיישן? – ברוך שובך!

תושב חוזר מרילוקיישן? – ברוך שובך!

באם אתה ומשפחתך חוזרים לישראל, כתושב חוזר מרילוקיישן מגיעות לך זכויות והטבות מיוחדות שכדאי שתדע עליהן. כמו בהרבה זכויות שמגיעות מהמדינה, אף אחד לא ממהר לשלוח לך רשימה מסודרת ולפנות אליך שתוכל לממש את הזכויות הללו, ושלא כמו במקרים אחרים (חולים, עובדים שנפצעו בעבודה וכיו"ב) – בתחום זה אין שפע עמותות ועורכי דין שמחפשים לתת יד למטרות רווח או מטרות צדקה.

בשביל לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לכם (ולכל תושב החוזר לישראל מרי לוקיישן) אתם צריכים לוודא כמה פרטים, כאשר הראשון במעלה הוא כמובן – האם אתם נחשבים כתושבים חוזרים. לא כל מי שטס לחו"ל לתקופה, ואפילו תקופה לא קצרה, ייחשב באופן אוטומטי כתושב חוזר.

איך אדע שאני נחשב תושב חוזר מרילוקיישן?

  1. גיל – תושב נחשב חוזר מרילוקיישן רק מגיל 17 ומעלה.
  2. זמן השהייה בחו"ל – רק מי ששהה למעלה משנתיים לפני ששב ייחשב לתושב חוזר בישראל
  3. זמני ביקור בישראל – באם ביקרתם בישראל לסירוגין בזמן מצטבר של למעלה מ-4 חודשים בשנה, זה מבטל את התושבות החוזרת!
  4. סיבת היציאה מישראל – חשוב לדעת כי מי שנשלח בשליחות רשמית מטעם ארגונים של המדינה (הממשלה, ההסתדרות הציונית, קק"ל וכיו"ב) לא ייחשב תושב חוזר בשובו לישראל.
  5. קבלת סיוע בעבר – אם קיבלתם בעבר סיוע כתושב חוזר או עולה חדש וכיו"ב, הרי שלא תוכלו לקבל זאת שנית אלא אם כן חלפו עשר שנים לפחות מזמן קבלת הסיוע.

תושב חוזר מרילוקיישן נהנה כבר במכס

מיום חזרתכם כתושבים מרילוקיישן, ועד תשעה חודשים לשהותכם בישראל מגיעות לכם הטבות במכס, הכוללות בין היתר פטור מלא ממיסים על הבאת החפצים האישיים שלכם כולל כל פריטי הלבוש וההנעלה שלכם (כולל תמרוקים וכיו"ב), יינות ואלכוהול, טבק ו\או מזון עד לסכום השווה ערך ל 200 דולר לאדם מעל גיל שנתיים.

שימו לב שעליכם להמציא מסמכים המעידים כי הרכוש במלואו שייך לכם, ובנוסף יש להביא ציוד בכמות סבירה לשימוש אישי. בנוסף כל תושב חוזר מרילוקיישן הבוחר להביא מחו"ל מכולה עם תכולת ביתו וחפציו חייב בהוכחה על ניהול משק בית בחו"ל.

אין תגובות