למי מתאים קורס מדריכי פילאטיס?

למי מתאים קורס מדריכי פילאטיס?

פילאטיס היא אחת משיטות האימון הגופני הפופולריות ביותר בשנים האחרונות. הטכניקה – שנקראת על שם האדם שפיתח אותה, יוזף פילאטיס, לפני כ-100 שנה – מבוססת על חיזוק השרירים המייצבים, מניעת לחץ על עמוד השדרה באמצעות הגדלת טווח התנועה ועל ריכוז ודיוק בכל תנועה. הביקוש הרב לאימונים בפילאטיס הופך את המדריכים בשיטה למבוקשים גם הם, ובהתאם ניתן למצוא היום מקומות רבים שמציעים קורס מדריכי פילאטיס.

קהל היעד של קורס מדריכי פילאטיס

באופן עקרוני ההשתתפות בקורס מדריכים לפילאטיס אפשרית לכל מי שמעוניין או מעוניינת לרכוש את המיומנות ואת המקצוע.

יחד עם זאת קורס מדריכי פילאטיס מחייב ידע מוקדם בשיטה, ולכן קהל היעד הוא נשים וגברים שכבר מתרגלים פילאטיס ורכשו לפחות מיומנות בסיסית בביצוע התרגילים השונים. בנוסף הדרכת מתאמנים מחייבת כמובן גם יכולות הדרכה וגישה מתאימה.

בהתאם בדרך כלל יתבצע ראיון אישי לפני הקבלה לקורס, כדי לוודא שהמועמד או המועמדת אכן יפיקו מקסימום תועלת ממנו.

מה כולל קורס ההדרכה?

באופן עקרוני אפשר לחלק את התכנים הנלמדים במהלך קורס מדריכי פילאטיס ל-2: ידע בתחום הפילאטיס וידע מדעי כללי.

בקטגוריה השנייה נלמדים נושאים כמו קינזיולוגיה, פיזיולוגיה, אנטומיה, אורתופדיה וגם תזונה, כל אלה כמובן בדגש על החיבור לפילאטיס. בקטגוריה הראשונה נלמדים עקרונות השיטה, המודיפיקציות, פתולוגיות שעלולות להתרחש עקב תרגול לא נכון, מתן מענה לקהלים ספציפיים (פילאטיס בגיל השלישי, פילאטיס לנשים הרות ועוד).

עוד דגש הוא התייחסות לאיברים ומערכות ספציפיים, ובפרט הכתפיים, השכמות, האגן, מפרקי הירך והגב.

איך לבחור נכון את הקורס האידיאלי עבורכם?

כאמור ככל שהביקוש לשיעורי פילאטיס עולה ואיתו הביקוש למדריכים, גדל גם היצע הקורסים בתחום. על-מנת לוודא שמדובר בקורס שיקנה לכם את כל מה שאתם צריכים כדי להפוך למדריכים מוכשרים, מומלץ קודם כל לבחון את המקום – סטודיו לפילאטיס מרווח, מאובזר וכזה ששוררת בו אווירה מקצועית ונעימה גם יחד הוא כמובן מקום מומלץ. בנוסף חשוב לוודא שהמדריכים בקורס המדריכים הם בעלי ניסיון עשיר גם בפילאטיס וגם בהכשרת הדור הבא של המדריכים בתחום.

אין תגובות