למה חשוב לפנות אל עורך דין גירושין כבר בתחילת התהליך?

למה חשוב לפנות אל עורך דין גירושין כבר בתחילת התהליך?

גירושין הפכו במאה ה-21 לאופציה נפוצה למדי, אולם גם כך מדובר בתהליך לא פשוט, הן בהיבט הרגשי, הן בהיבט הכלכלי והן בהיבט הפרקטי. פנייה אל עו"ד מומחה לגירושין כבר בתחילתו של התהליך, ולמעשה כבר כשצצות אצלכם מחשבות אודות פרידה, תסייע לכם לצאת לדרך החדשה בצורה הטובה ביותר מבחינתכם.

גירושין בהסכמה בצורה נכונה

ההמלצה של כל עורך דין גירושין כמעט בכל מקרה היא לחתור לפרידה בהסכמה וברוח טובה. בפרט זוהי ההמלצה במקרים שיש ילדים בתמונה, שכן קונפליקטים בין ההורים מאיימים מאוד על ילדיהם ומהווים את אחד מגורמי הסיכון העיקריים להתמודדות לא מוצלחת עם השינוי שנכפה עליהם.

גם כשישנה הסכמה מלאה לגבי ההתנהלות לאחר הפרידה, רצוי מאוד לנסח את הכל בצורה ברורה ומסודרת ולהעלות הכל על הכתב – הסכם גירושין שגובש עם עורך דין מנוסה מבטיח שני דברים: ראשית, שלא נשכחה אף סוגיה רלוונטית לחיים שאחרי הפרידה, ושנית, וחשוב יותר, הסכם כתוב שאושר על-ידי בית המשפט מעגן את כל ההסכמות ומחייב את שני הצדדים להתנהל לפיהן כך שאף אחד לא יכול לשנות את דעתו.

מאבק על הרכוש המשותף

בלא מעט מקרי גירושין הפרידה מציתה מאבק על הרכוש המשותף ובאופן כללי סכסוך כלכלי שעלול להיות רווי יצרים ורגשות. במקרים אלה עורך דין גירושין יסייע ללקוחותיו לאסוף את כל המידע הרלוונטי ואת כל המסמכים החיוניים, כולל נכסים וחשבונות בחו"ל וכאלה שאולי הצד השני מנסה להחביא. איסוף המידע מקנה לאדם את האפשרות להבטיח את זכויותיו לאחר הגירושין ומהווה קלף מיקוח איכותי שבמקרים רבים דווקא מונע את החרפת המשבר (מתוך ההבנה ההדדית שהאינטרס המשותף הוא פשרה וגירושין הסכמה כולל בהיבט הכלכלי).

איך עורך דין גירושין מבטיח את טובת הילדים?

עו"ד גירושין מנוסה מבטיח גם את טובת הילדים. ישנם מצבים שבהם תוך כדי התהליך המצב מסלים במהירות, בדרך כלל עקב רגשות סוערים שהיו מתחת לפני השטח ומסיבה כזו או אחרת התפרצו – כשזה המצב עורך דין גירושין שמבין כי במלחמה שני הצדדים מפסידים יוכל להרגיע את הרוחות ולנתב את כל האנרגיות לטובת הסכם מיטבי ובפרט מניעת נזקים חמורים ובלתי הפיכים לילדים.

 

אין תגובות