משיכת כספי פנסיה – לאירועים לא צפויים

משיכת כספי פנסיה – לאירועים לא צפויים

במשך עשרות שנים אתם עובדים בבית עסק עם תנאי עבודה טובים ויוצרים לעצמכם את איכות החיים המתאימה למשפחה שלכם. במקביל, נצברים גם סכומי כספים משמעותיים שיכולים לעזור למשפחה, בתוך קופות הפנסיה השונות והם הופכים להיות סכומים בלתי מבוטלים לאורך השנים. יש קבוצה הולכת וגדלה של ישראלים אשר מבקשים לבצע משיכת כספי פנסיה, מבעוד מועד הוא מסיבות שונות ומשונות, אף על פי שהמשיכה יכולה לפגוע בעתיד הפיננסי של המשפחה. בדיוק מהסיבה הזו ה, צוות המומחים שלנו יצר מדריך מקוצר שמסביר את כל מה שאתם צריכים לדעת על משיכת כספי פנסיה או משיכת כספי פיצויים.

ההחלטה לבצע משיכת כספי פנסיה – חשיבה מעמיקה מבעוד מעוד

לא בכל תנאי ניתן ואפשר לבצע משיכת כספי פנסיה. החוק הישראלי מתיר לבצע משיכה זו רק אם:

  1. יש צורך כלכלי בהולבמידה ואתם נתקלים במצב של חובות קשים מאוד, ויש לכם אפשרות לפרוע את כספי הפנסיה, זו יכולה להיות החלטה שתעזור לכם לייצב את המצב ואולי אפילו להצליח לחסוך כסף לטובת העתיד.
  2. יש מצב בריאותי קשהיש מצבים בריאותיים מסכני חיים שלכם או של בני המשפחה שלכם, בהם אין ברירה אלא לקבל סיוע כלכלי מכל מקום שיכול לעזור לכם, וזה בהחלט כולל משיכת כספי פנסיה במידה והם קיימים.
  3. יש פיצויים שניתן למשוךאם מדובר על אירועים קטנים ומינוריים, אבל עדיין חשובים מבחינה כלכלית, יכול להיות שאתם תוכלו למשוך את כספי הפיצויים שנצברו לאורך השנים ולא את כספי קופת הפנסיה.

הפיצויים הם גם אופציה לכסף נזיל

כמו שאתם בוודאי מבינים, משיכת כספי פיצויים היא אופציה הרבה יותר זמינה מאשר האפשרות לבצע משיכה של כספי פנסיה. בדיוק מהסיבה הזו, אתם רוצים להכיר את האפשרות ובמידת הצורך גם לפנות לקבלת עזרה מקצועית בדרך למשיכת הכספים הדרושים למשפחה שלכם. זה הוא לא צעד פשוט והציפייה היא לאפשר לכם לעבור אותו בעזרת ידע מושכל ובעזרת תהליך קבלת החלטות נכון הן ברמה האישית והן ברמה הכלכלית פיננסית.

אין תגובות