מדריך למכירת מטבעות זהב 21 קראט

מדריך למכירת מטבעות זהב 21 קראט

נתחיל מערכם של מטבעות זהב 21 קראט, ובשביל להבין ערך של מטבע זהב, צריך להבין את ערך הזהב עצמו. ערכו של הזהב הוא נתון נזיל וגמיש המשתנה מדי יום בהתאם לשווקים העולמיים במשהו שנקרא שער-הזהב. שער זה אומנם משתנה מדי יום, אך לאורך ההיסטוריה הוא הלך וגדל, והזהב הוא מתכת שמלווה אותנו משחר המסחר והאנושות.

מטבעות זהב 21 קראט נסחרים כיום, בעיקר אך לא רק, על ידי אספנים, אך בעידן השפע אנשים רבים בוחרים לשוב ולהשקיע את ההון שלהם בבוליונים – בצורת מטבעות או מטילים. השילוב בין ערך אספני לערך נקוב פורמאלי הופכים את המטבעות הזהובים הללו ליקרנים, יוקרתיים, ובעלי ערך גבוה למשקיעים.

פרמטרים למכירת מטבעות זהב 21 קראט

הערכת שווי מטבעות הזהב שלכם לצורך מכירתם נשענת על מספר פרמטרים. כדאי להכירם ולהבינם לפני שאתם ניגשים לקבל הצעת מחיר. שימו לב שסוחרי הזהב במטבעות המוכרים מטבעות זהב באופן סדיר כמקצוע יודעים את כל הפרטים הללו כמובן, אך האדם הממוצע שמוצא את עצמו עם מטבע זהב מירושה לדוגמא, לא יכיר אותם כמובן.

  1. גיל המטבע – כלומר מתי הוא הוטבע
  2. ערך נקוב – בוליון מגיע עם ערך נקוב. ערך זה אינו ערכו האמיתי בשוק, אך יש לו משמעות שכן הוא ערך בסיסי שנדיר שיורדים מתחתיו.
  3. תפוצה – ככל שהמטבע נדיר יותר, כך, מן הסתם, עולה ערכו בשוק.

סולם שלדון למכירת מטבעות זהב 21 קראט

עוד פרמטר שלא צוין ברשימה הנ"ל הוא מצב המטבע. בעוד שרבים משתמשים במטבעות זהב 21 קראט להשקעה, מכירתם היא לרוב עדיין לאספנים (גם כן השקעה, אך עם ערך סנטימנטלי נוסף) והם מבקשים מטבעות שלא נשחקו במסחר ועם הזמן, כך שמטבע שערכו של מטבע שחוק גם מזהב 21 קראט נמוך מזה של מטבע מבריק ונטול פגמים.

סולם הערכת מטבעות הזהב מתחיל במטבע במצב שחוק לגמרי, חתיכת מתכת שניתן לזהות שהייתה מטבע בזמן זה או אחר, עובר דרך טוב מאוד (ניתן לזהות פרטים כמו תאריך ועיצוב באופן ברור לגמרי), ומגיע דרך שלבים רבים למטבע מוכח – מטבע שהובע במיוחד לאספנות זהב. מכירת מטבעות זהב 21 קראט מתבססת על סולם זה בין היתר.

אין תגובות