מה לאכול אחרי אימון כושר?

מה לאכול אחרי אימון כושר?

כל מתאמן יודע, שהעבודה הקשה לא מסתיימת בסיום האימון אלא ממשיכה גם בבית, עם הכנת הארוחה שאחרי. השרירים התאמצו מאוד ועכשיו הם מבקשים מזון שיעזור לגדול.

 

מה כל כך חשוב בארוחה שאחרי האימון?

במהלך אימון כושר, קרעים קטנים נוצרים בסיבי השריר המתאמץ. מדובר במנגנון טוב בו אנחנו יודעים שעשינו פעולה שהיא קצת מעל היכולת של השריר, והרי זו המטרה – בכל פעם להעלות עוד קצת את הרף כדי להשתפר מאימון לאימון. לאחר הקריעה בסיבי השריר אנו מרגישים את אותו הכאב של השרירים התפוסים. הארוחה שמגיעה מיד אחרי האימון היא אותו המזון שהשריר צריך כדי לאחות בחזרה את אותם הקרעים ולהגדיל את השריר שלנו. זאת המטרה, לא?

 

אוכל אחרי אימון

כשמדובר באוכל אחרי אימון, כולם יודעים שהכוונה היא בעיקר לחלבון. החלבון הוא האחראי הראשי על בנייתם של השרירים בגופנו ובלעדיו הם לא יגדלו. מומלץ לאכול ארוחה עשירה בחלבון תוך שעה מסיום האימון. אם תזנחו את הנושא ולא תקפידו על כך, במקרה הטוב תראו חיטוב ושרירים בקצב מאוד מאוד איטי, ובמקרה הרע – לא תראו שום שינוי בעניין זה או שתהפכו להיות כחושים ובמראה לא אטרקטיבי כלל.

 

הצעות לארוחה של אחרי אימון

יחד עם החלבון, מומלץ בחום לאכול קצת פחמימה, כי שניהם עובדים יחד בצורה מאוד מאוד טובה בבנייה של השרירים. תוכלו לגוון בין ארוחה המבוססת על בשר/עוף או דגים או דווקא לבחור בארוחה חלבית שכוללת ביצים וגבינות. בתור הפחמימה תמיד מומלץ להעדיף לאכול פחמימות מורכבות, כאלה שלצד זה שיספקו לנו את הפחמימה, שהיא חשובה לגוף וגם לתהליך בניית השרירים, הם גם יאפשרו לנו לשבוע ולא יעלו לנו את רמת הסוכר בגוף במהירות ויגרמו להשמנה. דוגמא טובה לארוחה לאחר אימון יכולה להיות 250 גרם חזה עוף, 2 כפות של אורז בסמטי או אורז מלא וסלט ירקות. לחלופין, אפשר לאכול קופסת טונה, ביצה קשה, וירקות עם קצת גבינה. למי שקצר בזמן ומלאכת הכנת הארוחה אינה אפשרית מבחינתו, ניתן לשתות שייק חלבון שמספק את מנת החלבון המומלצת לאחר אימון, מהיר להכנה ובעל ערך קלורי שאינו גבוה.

 

התאוששות שלאחר האימון

במשך כ-24 שעות מסיום האימון הגוף שלנו ממשיך לטפל בעצמו על ידי מנוחה שהוא צריך והמשך תזונה נכונה שתומכת את המטרות שלנו. אוכל אחרי אימון כולל את ה-24 שעות שאחריו, בהן מומלץ להמשיך לאכול תזונה עתירה בחלבונים ובפחמימות מורכבות שיאפשרו לצד הבניה של השריר גם התאוששות של הגוף לקראת האימון הבא.

אין תגובות