מה שצריך לדעת על טיפולי שיער

מה שצריך לדעת על טיפולי שיער

גם אתם רואים אנשים עם שיער שופע ומקנאים? כאן נסביר כל מה שחשוב לדעת על טיפולי שיער!

המשמעות האמיתית של השיער

לשיער יש משמעות הרבה יותר גדולה ממה שאתם ודאי חושבים. למרות שרובנו לא מייחסים חשיבות רבה לשיער, באופן בלתי מודע הוא משפיע עלינו רבות! לדוגמה, אדם שמקריח בהחלט עלול להרגיש חוסר ביטחון בשל כך ואחת הסיבות העיקריות לכך היא, שהשיער מהווה מסגרת לפנים שלנו והוא אחד מסימני ההיכר שלנו בחברה. כלומר, כשאדם מאבד את שיערו, הוא מאבד חלק חשוב מהמראה שלו ולכן אין זה מפתיע, שאותו אדם עלול להרגיש כמו שמשון הגיבור שאיבד את כוחו.

מהם בכלל טיפולי שיער?

טיפולי שיער או טיפולי נשירת שיער אלו הם טיפולים, שמטרתם היא לעצור את נשירת השיער. על פי רוב, הדרך לעשות זאת היא על ידי חיזוק שורש השערה, טיפולים לעור הקרקפת וכדומה. טיפולים אלו יכולים להתבצע בדרכים שונות כדוגמת תוספי תזונה, תרופות כימיות, מוצרי חפיפה ייעודיים וכדומה.

מי זקוק לטיפולים ואיזה?

נשירה של שיער היא דבר טבעי והיא קורית כל הזמן. הבעיה מתחילה, כשהנשירה היא מסיבית ואז נוצר מצב, שבו קצב הנשירה עולה על קצב הגדילה של השיער ואז מתחילה ההתקרחות. כמובן, כמו בכל דבר, גם בכל הנוגע לנשירת שיער יש דרגות חומרה ובהתאם לדרגת החומרה של הנשירה, יש להתאים טיפולי נשירת שיער. כמו כן, חשוב כמובן להתאים את הטיפול גם למה שמתאים לכל מטופל.

עלות מול תועלת

מן הסתם, טיפולי שיער כרוכים בעלויות וכאשר מסתכלים על הטווח הארוך, שכן יש לתחזק אותם, הרי שמדובר על עלויות גבוהות למדי. יחד עם זאת, אם משווים השתלת שיער מחיר ומחיר של טיפולי נשירת שיער המחיר של הטיפול המונע נמוך יותר וחשוב לא פחות מכך – הם פותרים את הבעיה כבר מהשורש שלה. המשמעות של מציאת פתרון לבעיה היא, שכך ניתן להימנע מהלחץ הכרוך בהסתכלות במראה כשהשיער נושר עוד ועוד ומאפשר לנו ליהנות מהשיער שלנו לאורך זמן בלי תקופת התקרחות בדרך.

אין תגובות