טיולים לטנזניה

טיולים לטנזניה

יש שפע הצעות של טיולים לטנזניה, והטיול בעונת ההמלטות, הוא חוויה נדירה. עונת ההמלטות מתרחשת בין החודשים ינואר למרץ. היא כוללת ביקור בשלוש שמורות גדולות בטנזניה, מניארה, מכתש נגורונגורו וסרנגטי. ביקור בכפר שמט המסאי הססגוני ועוד. שבט המסאי הנו שבט של נוודים מהשבטים הכי עתיקים באפריקה. בביקור אצל השבט חוזים המטיילים בבקתות העץ שלהם, ויש גם מופעי ריקודים ושירה מסורתיים. וכמובן אי אפשר בלי ספארי וזה קורה בשמורת ימת מניירה. היא מתפרשת על שטח של 329 קמ"ר ויש בה יער גשם עבות, מאות מינים של בעלי חיים וכנף וגם טורפים כמו צ'יטות, נמרים ואריות. הלביאות אגב אוהבות לרבוץ על ענפי העצים.

מי עוד לא ביקר במכתש נגורונגורו? טיולים לטנזניה

מכתש נגורונגורו נמצא על שטח עצום של 260 קמ"ר. הוא ממוקם בתוך לוע של הר געש שקרס לתוך עצמו, אחרי התפרצות לפני כ-2.5 מיליון שנה ואין טיולים בטנזניה שלא מבקרים במקום. יורדים עם הגיפים ועורכים ספארי ברחבי המכתש. יש בו מישורי עשב ויערות, מעיינות, אלפי ג'יפות, גנו, פילים, זברות ועוד. כל הטבע הפראי מעניק חוויה עצומה כמעט אלוהים, במקום השופע פרא הזה. במהלך הטיול מתקבלים כל הזמן דיווחים על התרחשויות של בעלי חיים במקומות שונים ואז נוסעים לשם.

אלפי המלטות – אנימל פלאנט בשידור חי

בנסיעה בג'יפים, יצאו המטיילים לצפות באלפי ההמלטות במרחיב מישורי נדוטו ושמורת  הסרנגטי. שמורה זו אף מהווה אתר מורשת עלמית של אונסק"ו. יש בשמורה מגוון עצום של בעלי חיים כמו טורפים, אוכלי עשב, זוחלים ובעלי כנף. סוואנות העשב פרושות של שטח עצום של 14,500 קילומטר, אין עוד מקום כזה בעולם. וכאשר מגיעים לשם בעונת ההמלטות רואים את ההמלטות של הזברות והגנו המתרחשות כל כמה דקות, והגורים המופלאים שאחרי חצי שעה כבר קמים על רגליהם ורצים בסוואנה כאילו הם היו שם מאז ומעולם. כל עונה מתרחשות 6000 המלטות באזור נדורו ובשמורת סרנגטי, יש בסה"כ כ-200,000 המלטות בין ינואר לחודש מרץ וכל שנה מגיעים לשם אלפי תיירים כדי לחזות בבריאת יצורי

אין תגובות