מהו הר הכסף 2?

מהו הר הכסף 2?

הר הכסף 2 הינו שם של מערכת פנימית בתוך אתר הר הכסף אשר מאפשרת לקבל מידע על חשבונות בנק או פקדונות ללא תנועה. אם בעבר דרך הר הכסף היה אפשר לקבל בעיקר מידע על ביטוחים, תכניות פנסיוניות וקרנות שונים, הר הכסף 2 הוסיף את האפשרות לקבל מידע על חשבונות בנק או פקדונות ללא תנועה וכך השלים את המידע אותו אתם יכולים לקבל מהאתר.

אתר הר הכסף הוא אתר ממשלתי מקיף אשר מסייע בפעולות איתור כספים אבודים ומאפשר לכל אדם למצוא מידע על כספים, קרנות וחסכונות אשר רשומים על שמו, או לאתר מידע על כספים השייכים לאדם שנפטר כך שהיורשים החוקיים יוכלו למשוך את הכספים הללו בהתאם להרשאות שלהם ולדעת בדיוק על כל מקום בו היו כספים של אותו אדם שנפטר.

איך יכולים להיות חשבונות בנק או פקדונות ללא תנועה?

הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות ורבות מאוד. לדוגמא, חשבונות בנק אשר נפתחו בגיל צעיר עבור כמה משכורות ולא נמשכו מהם כל הכספים כך שהם עדיין נמצאים באותם חשבונות, פקדונות שהורים פתחו על שמם של הילדים לפני שנים רבות וכבר שכחו מהם, או נפטרו מבלי שלילדים היה מושג על קיומם של הפקדונות הללו בכלל, תכניות חסכון נשכחות, תושבים שעזבו את הארץ ושכחו לסגור חשבונות בנק ועוד.

כך או כך, ישנם לא מעט חשבונות בנק ופקדונות ללא תנועה אשר בהם יכולים להיות סכומים גבוהים ומשמעותיים של כסף אשר יכולים לסייע לכל אדם.

האם דרך הר הכסף ניתן למשוך את הכספים?

לא. אתר הר הכסף, ומערכת הר הכסף 2, מעניקים מידע. דרך האתר אתם יכולים לקבל מידע על הבנקים בהם יש לכם חשבונות בנק או פקדונות ללא תנועה, לקבל מידע על חברות ביטוח המחזיקות בתכניות ופוליסות שונות על השם שלכם ואם אתם מעוניינים למשוך משם את הכספים, עליכם לפנות באופן אישי אל הגוף המחזיק באותם הכספים. אם מדובר בכספים של אדם שנפטר, עליכם להצטייד בכל המסמכים המעידים על כך שאכן אתם רשאיים למשוך את הכספים הללו.

אין תגובות