הרחקת יונים – איך עושים את זה ולמה?

הרחקת יונים – איך עושים את זה ולמה?

יונים החליטו להקים בית על אדן החלון שלכם? אתם ודאי רוצים להרחיק אותן! כאן נסביר על כל מה שחשוב לדעת על הרחקת יונים.

הסמליות והמציאות 

כעיקרון, היונים מזוהות אצלנו כחיוביות מאוד. לדוגמה, כשאנו רואים זוג מאוהב אנחנו אומרים שהם כמו זוג יונים. היונה היא גם סמל השלום ובעבר שימשה אותנו רבות בתור יונת דואר. יחד עם זאת, כשהמציאות מפגישה אותנו עם היונים מקרוב, התחושות שלנו כלפיהן בדרך כלל משתנות עד מאוד.

בעיית היונים

הבעיה העיקרית עם היונים היא, שכשהן מחליטות להקים לעצמן בית, הן לא מוותרות עליו בקלות. עכשיו יש שיגידו, שיונים על המזגן או במרפסת זה לא כזה נורא. אבל חשוב לזכור, שהן מייצרות הרבה רעש ולהתעורר לקולן בבוקר, זה בדיוק מה שאנחנו חושבים על ציוץ ציפורים. לא פחות חשוב מכך, הן גם נושאות מחלות וקרציות, שעוברות גם לקנים שלהן. המשמעות היא, שכל מגע עם הקן שלהן מסכן אתכם בהדבקות במחלות שונות ואף בקרציות ובמידה ויש חית מחמד בבית, הרי שהסיכון לכך עולה משמעותית.

אז מה עושים?

כאמור, כשיונים היונים לא נוטות לוותר בקלות על הבית שלהן ולכן, כדי להרחיק אותן, נדרשת עבודת הרחקת יונים מקצועית. זאת, משום שלא משנה כמה פעמים תבריחו אותן מהקן שלהן, הן ימשיכו לחזור פעם אחר פעם וכדי להרחיק אותן פעם אחת ולתמיד, יש לדעת כיצד לעשות זאת.

ואם הקן התרוקן?

ישנן פעמים, בהן קיים קן של יונים, אבל היונים לא נמצאות בו בפועל וחשוב להבין, שגם במקרה כזה חשוב לטפל ורצוי שבהקדם האפשרי. אמנם במקרה כזה היונים לא עושות רעש מסביב לשעון, אבל הן בכל זאת הספיקו להשאיר שם חיידקים וטפילים.

הרחקת יונים בפועל

ישנן דרכים שונות לביצוע הרחקת יונים כדוגמת התקנת רשתות שלא יאפשרו להן להגיע וכנ"ל לגבי דוקרנים. חשוב לציין, שהרשתות והדוקרנים לא אמורים לפגוע ביונים או בבני הבית והכל נעשה בשיטות ידידותיות לבעלי חיים. דבר נוסף שחשוב לדעת הוא, שישנן רשתות שקופות, המאפשרות הרחקה של יונים בלי להתפשר על האסתטיקה של הבית. 

אין תגובות