הטרדה מינית בעבודה – מה באמת עושים במצב כזה? 

הטרדה מינית בעבודה – מה באמת עושים במצב כזה? 

למרות שהעידן שבו אנחנו חיים הרבה יותר מתקדם מאשר בעבר ולמרות שהנושא של זכויות הוא נושא מדובר וידוע, עדיין נשים רבות סובלות מהטרדה מינית במקום עבודתן. חשוב לדעת שהטרדה מינית במקום העבודה זו עבירה לכל דבר ולכן, אם גם את עברת הטרדה כזאת, כדאי שתדעי שהחוק מגן עלייך. אומנם זה נכון שלא פעם יהיה עלייך להילחם כדי לגרום לאמת לצאת לאור, אך יחד עם זאת, המאבק לרוב ישתלם כי תוכלי לקבל פיצוי ומי שפגע בך כנראה יודח מתפקידו. אם את מתלבטת לגבי השאלה איך עושים את זה ומה נכון לבצע, כדאי שתדעי: עם הטרדה מינית בעבודה מתמודדים בעזרת עורך דין מתאים. 

כיצד בוחרים עו״ד לענייני הטרדה מינית בעבודה?

לצערנו הרב, הטרדות מיניות במקום העבודה חוזרות על עצמן לא פעם וזו גם הסיבה שבגללה יש לא מעט עורכי דין שיש להם מומחיות בתחום הזה. משמעות הדברים היא שאם תעשי חיפוש, תוכלי למצוא בוודאי לא מעט אנשי מקצוע שיוכלו לסייע לך בנושא. מה שכן, כשאת מחפשת לך עו״ד שיעזור לך עם הטרדה מינית בעבודה רצוי יהיה לבדוק שאת בוחרת מישהו עם ניסיון, רזומה ומוניטין. אין שום סיבה שבגללה צריך לקחת סיכונים מיותרים או לבחור עו״ד שלא באמת יוכל לעזור לך ולכן יש טעם לבדוק במי את בוחרת. 

האם יש סיכוי שתקבלי פיצוי? 

אם תצליחי להוכיח, בעזרתו של עוה״ד, שאכן מדובר על הטרדה מינית בעבודה, בהחלט יכול להיות שתקבלי פיצוי. יתרה מכך, לא אחת הפוגעים והמטרידים נשלחים לכלא, מחויבים לעשות עבודות שירות או שנגזרים עליהם עונשים אחרים. מה שבטוח זה שאת צריכה להגן על הזכויות שלך ואין שום סיבה שבגללה את צריכה להשלים עם מצב שבו פוגעים בך במקום שבו את עובדת. לכן אנחנו ממליצים לך לבחור עוד היום עו״ד רציני ואמין, לקבל ממנו שירות ולהתחיל להילחם למען הזכויות שלך. זה לא משנה באיזו דרגה נמצא מי שפגע בך כי החוק זהה כלפי כולם ואיש לא יכול להתעלל או להטריד אותך מינית. 

אין תגובות