הגנה עצמית לנשים מדוע זה חשוב:

הגנה עצמית לנשים מדוע זה חשוב:

הגנה עצמית לנשים הוא נושא חשוב העומד היום על הפרק יותר מתמיד. הדבר נובע מכמה סיבות. נשים רבות חוות אלימות או תקיפות מסוגים שונים. אישה שבידה כלים להתגוננות מפני אירועים אלימים או תקיפות מכל סוג שהוא, הינה אישה מוגנת המרגישה בטחון לנוע בעולמה בחופשיות, היא מרגישה מועצמת ובעלת תחושה של שליטה על המתרחש.

נשים רבות בימנו פונות ללמוד נושאים שונים ומגוונים להעצמה אישית. כיום יותר מתמיד נשים מודעות לעוצמה הטבועה בהן והיכולה לבוא לביטוי בדרכים שונות. אחת מהדרכים המוכחות בהעצמה אישית והעלאת הבטחון האישי אצל נשים בפרט והאנושות בכלל היא יכולת הגנה עצמית. שליטה בתנועות ולמידת עקרונות של שיטות להגנה עצמית הוכיחו את עצמן לאורך השנים ככלי יעיל ביותר בהעצמה והעלאת ערך הדימוי העצמי בקרב הלומדים.

אחת מהשיטות להגנה עצמית הנה קרב מגן ישראלי.

מה זה קרב מגן ישראלי?

שיטת קרב המגן הישראלי פותחה בישראל על ידי אלי אביקזר השיטה מלמדת הגנה עצמית וקרב פנים מול פנים. השיטה מלמדת מקצוע התמחות המבוסס על רצף תנועות קצרות ופשוטות המתאימות לאינסטינקט האנושי ומספקות הגנה פשוטה ומרבית.  קרב מגן ישראלי או ק.מ.י. הוגדר על ידי מייסדה במשפט: "מינימום הגנה נגד מקסימום התקפה" השיטה מבוססת על ערכים כגון כבוד לזולת, עצמאות אומץ ומשמעת. בניגוד לשיטות אחרות השיטה אינה אומנות לחימה או בעלת צביון רוחני. זוהי שיטה פרקטית.

נשים שעברו קורס בקרב מגן מדווחות שהקורס פעל להעצמתן ולתחושת הבטחון העצמי שלהן, בנוסף הקורס שיפר את יכולותיהן הגופניות ותרם לאישיותן. נשים רבות בארץ ובעולם מודעות לצורך בהגנה עצמית לנשים ופועלות להכנסת שיטה זו ואחרות בארגונים ומוסדות שונים.

ידוע היום שלמרות השיפור הניכר במעמד האישה בעולם המערבי ובכלל, עדיין נחשפות נשים רבות לתקיפות מסוגים שנים וקיים צורך מתמיד ועיקש על מנת לספק לנשים בארץ ובעולם מוגנות ועצמאות להיות שליטות על גופן על הווייתן ועל העולם בו הן פועלות. רצוי היה שנשים פרטיות וגם ארגוני נשים יפעלו על מנת לספק כלים להרגשת מוגנות נשית בתחומים שונים ומגוונים כולל קורסים להגנה עצמית.

לפרטים נוספים ליחצו על הגנה עצמית לנשים

אין תגובות